Tytoń używany do produkcji cygar CAO OSA Sol uprawiany jest w regionie San Augustin, charakteryzującym się malowniczymi krajobrazami skadającymi się z pięknych zalesionych gór, przeciętych krystalicznie czystą rzeką Olancho. Dostęp do tego terenu jest ściśle ograniczony, dlatego ingerencja człowieka w przyrodę jest tu nieznaczna. Bogate gleby, nasłonecznienie oraz czyste źródła wody sparwiają, że tytoń uprawiany do produkcji pokrywy cygara znany jest ze złożonego aromatu i wyrazistej mocy.


Wspomniana pokrywa cygara pochodzi ze zbiorów z 2008 roku, co dodatkowo wpływa na charakter i prestiż cygar CAO OSA Sol. Rok ten był bardzo łaskawy dla plantatorów, głównie ze względu na optymalną propocję pomiędzy opadami, a nasłonecznieniem. Autorskie sposoby fermentacji tytoniu sprawiły, że otrzymano tytoń o bardzo przyjemnym i intensywnym ziemistym aromacie, tak bardzo preferowanym wśród doświadczonych Aficionados.


Wkładka cygar linii OSA Sol to starannie dobrana kompozycja liści pochodzących z Nikaragui i Hondurasu, która nadaje wyrazistą moc. Zawijacz to dobrze znany liść Connecticut-Broadleaf, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.


Cygara pakowane są w bardzo atrakcyjne pudełka, które swoim wzornictwem nawiązują do ukształtowania regionu San Augustin. Przyciągając wzrok kolorystyka opakowania odzwierciedla zbielałe od słońca wiaty do suszenia tytoniu, znajdujące się na terenie farmy, na której tytoń jest zbierany i poddawany procesom fermentacyjnym.


W skład linii CAO OSA Sol wchodzą następujące cygara:

  • Lot T (113 x 20 mm)
  • Lot 46 (132 x 18 mm)
  • Lot 50 (127 x 20 mm)
  • Lot 58 (165 x 23 mm)
Znajdą je Państwo tutaj