Wybór pierwszego cygara to bardzo ważna chwila, gdyż ukierunkuje i wpłynie na dalszą przygodę z tym wspaniałym i niezwykłym produktem. Przede wszystkim należy zastanowić się nad mocą tytoniu, którą preferujemy. Sugerujemy na samym początku swej przygody cygarowej wybierać cygara o łagodniejszym aromacie. Za takie wśród miłośników tej branży uchodzą te produkowane ręcznie na Dominikanie. Specjalnie na Państwa potrzebę dokonaliśmy selekcji i zestawiliśmy cygara, które naszym zdaniem idealnie nadają się na sam początek. Odnajdą je Państwo tutaj.

Drugim niezmiernie ważnym czynnikiem wpływającym na nasze wrażenia podczas degustacji pierwszego cygara jest jego rozmiar. Wyróżniamy, min. cygara w formacie: Petit Corona, Corona, Robusto, Panatela, Lonsdale, Double Corona, Belicoso, Churchill. Coraz częściej jednak producenci stosują własne nazewnictwo w formatach, dlatego warto zwracać uwagę na wymiary podane w mm i calach. Odzwierciedlają one długość i średnicę cygara.

Proponujemy jednak na samym początku wybrać cygara o niezbyt dużych rozmiarach, np. Petit Corona lub Corona. Zapewniają delektowanie się wybranym cygarem przez około 20 do 30 minut. Jest to idealny czas, aby przyzwyczaić swój organizm do smaku, aromatu oraz mocy cygara. Z czasem można dokonywać wyboru większych formatów, które wymagają bardziej zaawansowanych umiejętności. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, jeżeli czują się Państwo na siłach, aby sięgnąć od razu po mocniejsze i większe cygaro w formacie robusto, czy churchill.